Koncert • Skrzypcomaniak • 14.06.2022

przez | 19 czerwca 2022

W dniu 14 czerwca 2022 roku odbył się ostatni koncert zespołu Skrzypcomaniak w roku szkolnym 2021/2022. Zagrały: Maja Piter, Maria Zdon, Eliza Mlostoń, Maria Korczak wraz z prowadzącą zespół – Anną Klubczewską, która zapowiadała utwory. Skrzypcomaniaczki: Maria Zdon i Eliza Mlostoń wzbogaciły koncert prezentacjami wokalnymi w utworze Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”, zaś Eliza Mlostoń dodatkowo zaśpiewała partię wokalną w utworze The Cure „Lullaby”.

Skrzypcomaniak zagrał również: 1 część Arii z suity D-dur Jana Sebastiana Bacha, 1 część Concertina G-dur Grażyny Bacewicz, angielską pieśń religijną „Być bliżej Ciebie chcę” (podobno był to ostatni utwór grany na „Titanicu”) oraz kompozycję Ramina Djawadi – temat przewodni z serialu „Gra o tron”.

Na koncercie licznie dopisała publiczność, składająca się z rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół. Swoją obecnością zaszczyciły nas również panie prof.: Małgorzata Twardowska – Fronczak (nauczycielka skrzypiec Mai Piter i Elizy Mlostoń) oraz Małgorzata Karwat – Bekrych (nauczycielka skrzypiec Marii Zdon). Dodajmy, że Maria Korczak uczy się gry na wiolonczeli w klasie prof. Marii Guz.

Poniżej prezentujemy zdjęcia zrobione przez pana Krzysztofa Korczaka: